Izabela Miko opowie nam po co jeździła na stację paliw elektrycznym Mitsubishi i-MIEV a także zdradzi jak wyglądałaby jej podróż dookoła Ziemi za kierownicą auta na prąd. Więcej … Izabela Miko o samochodach elektrycznych

Elektryczne Mitsubishi i-MiEVElektryczne Mitsubishi i-MiEV już dugi raz z rzędu zwyciężyło w organizowanym przez FIA pucharze „Alternative Energies Cup – kat. IIIA” Więcej … Zwycięstwo Mitsubishi i-MiEV w pucharze Alternative Energies Cup

Toyota Yaris HybridHybrydowa wersja miejskiej Toyoty Yaris w szybkim tempie zdobyła sobie uznanie polskich kierowców. Od debiutu w czerwcu br., polscy klienci zamówili już 292 sztuki Yarisa Hybrid. Więcej … Hybrydowa Toyota Yaris na polskim rynku

Sukces Mitsubishi i-MiEV Evolution na Pikes Peak

Mitsubishi i-MiEV EvolutionPodczas słynnego wyścigu Pikes Peak, debiutujący w tegorocznym górskim wyścigu 2012 Pikes Peak International Hill Climb elektryczny pojazd Mitsubishi i-MiEV Evolution odniósł ogromny sukces zajmując drugie miejsce w kategorii pojazdów elektrycznych.

W klasyfikacji generalnej Mitsubishi i-MiEV Evolution zajął ósme miejsce pokonując 20-kilometrową trasę złożoną z 156 zakrętów.  Wśród  W tym roku wyścig  ukończyły tylko 132 załogi spośród 170 zgłoszonych.

Drugim pojazdem marki Mitsubishi w wyścigu była produkcyjna wersja Mitsubishi i-MiEV (2012), którą poprowadziła Beccy Gordon - zawodowy, terenowy kierowca wyścigowy SCORE International. Z czasem 15 minut i 10,557 sekundy zajęła ona w klasyfikacji pojazdów elektrycznych szóste miejsce. Ten udany start udowodnił, że elektryczne pojazdy mogą z powodzeniem brać udział w sportach motorowych.

Wieloletnie wysiłki pozwoliły Renault ponownie zająć pod koniec 2008 roku miejsce wśród trzech producentów mogących się poszczycić najniższą emisją CO2. 60% samochodów sprzedanychw Europie przez Grupę (Renault i Dacia) w 2008 roku stanowiły auta emitujące poniżej 140 g CO2/km (w porównaniu do 48% w 2007 roku). 20% samochodów sprzedawanych obecnie przez Grupę w  Europie, emituje poniżej 120 g CO2/km.Jednocześnie Renault kontynuuje realizację strategii zdecydowanego zmniejszenia emisji CO2 i prowadzi prace nad samochodem elektrycznym.
Renault prezentuje podzespoły mechaniczne przystosowane do nowych oczekiwań klientów.